Бібліотечне життя

З найсвіжішими новинами нашої бібліотеки ви можете познайомитися, перейшовши за посиланням:

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Гасло цьогорічного місячника «ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ» 

#Всеукраїнський_місячник_шкільних_бібліотек

#ЧИТАЮЧА_ШКІЛЬНА_РОДИНА_СТРАТЕГІЧНЕ_ЗАВДАННЯ_БІБЛІОТЕКИ

Щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Гасло цьогорічного місячника «ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ».

Відкрився наш місячник уроком – конференцією «Читати – це легко», проведеною для наших читачів, здобувачів освіти 3-Б класу. Спікером конференції була Єклема Н.Л., яка познайомила дітей з терміном «конференція» та розповіла про правила проведення цього заходу. Співдоповідачі, якими були всі діти, із захопленням поділилися своїми враженнями про улюблені книги, обговорювали прочитане, презентували свої читацькі щоденники та навіть розповідали про свої секрети швидкого і вдумливого читання. Для практичного завдання використали виконання нейрозавдання з таблицями Шульте , які допомагають покращити техніку читання дитини, уміння зосереджуватися під час навчання, синхронізують роботу обох півкуль мозку, розвивають увагу.Виступаючих було багато, тож довелося оголосити каву-брейк (правда, без кави, але зі смаколиками).Це було не просто весело, а й дуже корисно! Кожен учень мав можливість відчути себе справжнім експертом у читанні, а також отримати нові навички, які будуть корисні їм у майбутньому! Читати – це дійсно легко і цікаво, коли ти вмієш читати із задоволенням! Дякуємо всім, хто взяв участь у заході та зробив його таким незабутнім!

Героїко-патріотична година "Від запорозьких козаків до героїв сьогодення" 

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек та Тижня козацької слави в 9-Б класі пройшла героїко-патріотична година "Від запорозьких козаків до героїв сьогодення". Метою заходу було розширити знання учнів про запорозьких козаків, про видатних людей козацької доби, їх традиції, звичаї, побут; виховувати шанобливе ставлення до воїнів сьогодення, спонукати до наслідування їх кращих рис характеру: безкорисливості, добродушності, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу. Діти з великим задоволенням слухали цікаві розповіді своїх однокласників про історію українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді, пересвідчились, що в жилах тих, хто захищав і захищає цілісність нашої держави сьогодні, тече справжня козацька кров, вони є мужніми захисниками Вітчизни. Згадали колишнього учня нашої школи Артема Климука.Сьогодні Герою України могло б виповнитися 36 років. Артем віддав своє життя захищаючи мир та спокій кожного з нас, кожної української дитини, кожної української родини. Вічна світла пам'ять тобі, наш ГЕРОЮ!Здобувачі освіти показали неабиякі знання з історії нашої держави , відповідаючи на питання вікторини, яку провела класний керівник Бондаренко Н.Ф.Бібліотекарем Поліщук Г.М. було презентовано виставку літератури "Народу вірнії сини", на якій були представлені книги про героїчне минуле нашого народу та про героїв російсько-української війни. Нашим захисникам, що зараз боронять нашу Україну, бажаємо сили, козацької міці, здоров'я та непереможності! Україна переможе!

Година державності "Українська держава та її національна символіка"  

Візьму я в руки хліб духмяний,Він незвичайний, він святий.Ввібрав і пісню й працю в себеЦей хліб румяний на століЙому до ніг вклонитись треба,Він скарб найбільший на землі.Саме хліб найголовніший і найсвятіший духовний символ України. Українці завжди з великою повагою та шаною ставляться до хліба. У народних уявленнях українців хліб – це символ добробуту, щедрості, гостинності, він увійшов у духовний світ людини як найвища цінність. За народним етикетом берегли кожен шматочок хліба, навіть кожну крихту. Про це та про інші символи України говорили сьогодні під час години державності "Українська держава та її національна символіка" зі здобувачами освіти 5-Г класу (класний керівник Литовченко М.В.), які завітали до бібліотеки разом з педагогом-організатором Новак Ю.В.

Подаруй книгу захиснику

«Книга, як почуття – даруєш комусь, а тепло на душі тобі!» Напевно саме тому акція «Подаруй бібліотеці книгу » у нас постійно діюча. Наші читачі люблять робити подарунки. Особливо акція активізовується у Всесвітній день бібліотек та під час Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Цьогоріч акція набула особливого значення – адже частину книг ми передамо нашим мужнім захисникам та захисницям, які знаходяться на лікуванні у військовому шпиталі.

Дякуємо всім, хто долучився до акції : діткам, батькам і вчителям. Разом ми –сила! 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

В жовтні в Україні традиційно проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цьогоріч місячник проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня».

Інформацію про місячник Ви можете переглянути, перейшовши за посиланням

14 жовтня - свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України

Роковини подій в Бабиному Яру

Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Постановою Кабінету Міністрів України від                1 березня 2007 року на території Бабиного Яру було створено Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр».Заповідник створено з метою вшанування та увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій

Наша бібліотека у співпраці з вчителем історії Барабаш Г.П. провели класну годину та огляд літератури "Бабин Яр: трагедія,історія, пам‘ять" для учнів 6-Б класу.

Більше фото можна переглянути за посиланням

Шановні колеги, а ви вже перевели свої фонди на УДК?

Мені дуже став у пригоді майстер-клас Муравйової Валентини Михайлівни та група в Фейсбук Універсальна десяткова класифікація. Раджу.

Всесвітній день вишиванки

Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки - одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма - у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.
Вишиванка - візитна картка України Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов'янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг - символ здоров'я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров'я малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля - в якості приданого. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише одній обраній дівчині.


День матері

Міжнародний день сім‘ї

Указом Президента України від 10 травня 1999 року в Україні день матері святкують у другу неділю травня. 

День матері - це свято на честь матері, материнства, зв'язку матері з дитиною і вплив матерів на суспільство. Мама - головна людина в житті кожного. Той, хто дав життя і віддав вам і вашим сестрам або братам всі свої сили, передав знання і досвід. Не забудьте відвідати маму. Поки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми. У цей день українці йдуть в гості до матері, вітають їх і нагадують, якими важливими вони є в їхньому житті. Мама завжди самовіддано любить своїх дітей, незважаючи ні на що, і завжди рада нашим перемогам і щиро співчуває невдачам. Якщо в День матері ви не можете прийти до мами, то обов'язково треба подзвонити їй і сказати теплі слова і нагадати про те, як сильно ви її любите. Адже мама - найдорожча людина в нашому житті.

День пам'яті та примирення 




8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об'єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

День Довкілля та Міжнародний День Землі

День цивільної оборони

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики 

(Міжнародний день польоту людини в космос)


7 квітня - Всесвітній день здоров'я

Вікторина

«Найкращий читач».

3 квітня вчителем зарубіжної літератури Тимошенко Катериною Олександрівною, за сприяння шкільної бібліотеки, для учнів 11-А класу було проведено позакласний захід - вікторину «Найкращий читач».

Старшокласники мали змогу перевірити свою ерудицію та читацьку компетенцію із зарубіжної та української літератури.

Працюючи у групах учні актуалізували вже здобуті знання, а також виявляли згуртованість та креативність.

На нашу думку, така форма роботи дозволяє у цікавій інтерактивній формі узагальнювати знання, а також допомагає у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання.

1 квітня

210 річниця від дня народження М.В.Гоголя

Під час канікул учні 4-Б класу  відвідали бібліотеку сімейного читання №152 Голосіївського району.Для дітей була проведена екскурсія залами бібліотекита бібліотечний урок "В гостях у Енциклопедії,під час якого діти познайомились з довідковою літературою і різними видами словників та енциклопедій. Кожен мав можливість погортати різні енциклопедії і словники.

Закінчилась  зустріч цікавою вікториною, в якій з незначним відривом перемогла команда дівчат.

Екскурсія вийшла цікавою та пізнавальною.

20 березня - 

Всесвітній день Землі

Літературний брейн-ринг "Стежинами Шевченкової долі"   6-А клас

Шевченківські читання  - 2019

5 березня 2019 року в нашій бібліотеці пройшли традиційні  Шевченківські читання для учнів 1-4 класів 

Більше фото можна переглянути за посиланням:

Шановні колеги! Вітаємо вас зі святом      8 березня

Нехай будуть квітами встелені ваші життєві шляхи-доріжки, нехай радістю світяться чарівні ваші очі, а гарячі серця завжди переповнює кохання.

20 лютого 

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ АБО ПАМ'ЯТІ ТИХ, ХТО НЕ ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ

12 лютого 2019 року у школі відбулися традиційні «Шевченківські читання» в рамках проведення ХVІІІ Міського конкурсу читців поезії Тараса Шевченка 

Фотозвіт дивіться на допоміжному сайті та сайті школи за посиланнями

16 СІЧНЯ В УКРАЇНІ -ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ "КІБОРГІВ",ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

Посвята в читачі

          27 листопада відбулося традиційне свято - «Посвята другокласників у читачі».    Для кожного майбутнього читача це і справді важлива подія, адже бути читачем шкільної бібліотеки значить бути на рік старшим, на рік розумнішим та вправнішим за першокласників. Окрім того, у бібліотеці є стільки цікавих книг...                                                                                                  Шкільний бібліотекар Косенко Т.М. розповіла дітям про бібліотеку і її головну цінність - книгу ,ознайомила із правилами користування бібліотекою та вручила ключ до країни знань - шкільної бібліотеки.                                                                                    Активні читачі та друзі бібліотеки, учні 5-Б класу підготували яскраві театралізовані сценки за сторінками дитячих книг.          На завершення заступник директора школи Кузів О.О. побажала учням бути активними читачами бібліотеки.        Читацька родина шкільної бібліотеки поповнилася розумними, допитливими читачами - справжніми друзями книг.


     20 листопада - Всесвітній день дитини

      У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
     ООН запропонувала урядам святкувати цей День в будь-який з днів, який кожен з них визнає доцільним. 20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році - Конвенцію про права дитини.

   Конвенція ООН про права дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною ще 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.

   Учні 4-А класу в цей день відвідали бібліотеку № 152 сімейного читання ЦБС Голосіївського району м. Києва. Працівники бібліотеки підготували для дітей цікаву і змістовну годину правового виховання "Дитяча Конституція-Конвенція ООН", присвячена Всесвітньому дню дитини.                                          З учнями була проведена правова вікторина "Казкова Феміда".                                                                                                                      Діти ознайомились з фондом бібліотеки.

Світ казок Василя Сухомлинського

      25 жовтня 2018 року для учнів 3-В класу відбувся тематичний бібліотечний урок «Світ казок Василя Сухомлинського». 
      Бібліотекарем Тетяною Миколаївною Косенко 
до уроку була підготовлена виставка книжок та організовано виставку дитячих ілюстрацій до творів Сухомлинського.

14 жовтня: Покрова, День козацтва і захисника України

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше - Свято Покрови Божої Матері, друге - День українського козацтва, третє свято, дуже молоде - День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов'язані й виникали послідовно.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята - Козацька Покрова.

З Днем знань!

18 травня - Міжнародний день  музеїв

Віртуальні екскурсії музеями України та світу

17 травня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


День пам'яті та примирення в Україні 


8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 рр.

Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Саме цей день прийнято вважати Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В Україні День пам'яті та примирення відзначають із 2015 року.

Згідно з законом, шанобливе ставлення до пам'яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному русі та жертв нацизму є священним обов'язком держави та громадян України.

Символом вшанування пам'яті жертв Другої світової війни є червоний мак. Ця квітка - пам'ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу.

Зауважимо, що в більшості країн Європи, а також у США та Великобританії свято Перемоги у Другій світовій війні відзначають 8 травня під офіційною назвою День перемоги у Європі. Крім того, деякі країни в цей день відзначають День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни, проголошений Генасамблеєю ООН.

Сьогодні в Україні - День Героїв Небесної Сотні

14 лютого - Міжнародний день дарування книг

Книга рятує душу від здерев'яніння...
Т. Г. Шевченко 

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) - це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Мета Міжнародного дня дарування книг - надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу - бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Адже книга - один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних. Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона - постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». Частіше заглядайте до скарбниці духовності - книг, з яких б'є невичерпне джерело мудрості.

 Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

До уваги бібліотекарів!

Відповідно до листа Інституту модернізаціїї змісту освіти від 18.07.2017 р. № 211/10-1500 "Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 "Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек" з 01 по 31 жовтня 2017 року Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек» проходитиме під гаслом

«Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя».

Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснюватиме Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України - Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України.



«Інститут модернізації змісту освіти» 

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України

Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека - 2017»

Досвід роботи
«Повертаємось до читання!»
(Робота бібліотекаря по залученню читачів до шкільної бібліотеки)

Презентація бібліотеки.

                                                                                                                       Додаток 1

 до наказу управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації

від 29.12.2016 р. № 553

                                                                 Список

учасників І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу

«Шкільна бібліотека-2017»

1. Гімназія № 59 імені О.М.Бойченка

 Варава Тетяна Олександрівна Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу

2. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 85

РязановаТетяна Ерастівна Читання і діти: діапозон бібліотечних ідей і можливостей

3. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 110 імені К.Гапоненка

Шмигирівська Надія Олексіївна Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей

4. Школа І-ІІІ ступенів № 132

Косенко Тетяна Миколаївна "Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей"

5. Школа І-ІІІ ступенів № 186

Ямчук Аліна Василівна Бібліотека - виховний простір навчального закладу

6. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури № 260

Дементеєва Ніна Олексіївна Бібліотека - виховний простір навчального закладу

7. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури № 273

 Кондратюк Людмила Володимирівна Бібліотека - виховний простір навчального закладу

8. Спеціальна школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 9

 Литвин Олена Іванівна Бібліотека - виховний простір навчального закладу

                                                                              Директор районного

                                                                науково-методичного центру                                     Н.Чайковська


                                                                                                                 Додаток 3

до наказу управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації

від 29.12.2016 р. № 553

                                                                   СПИСОК

бібліотечних працівників, учасників І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017», яким виплачено грошову винагороду

(в розмірі 3 000 гривень)

1. Варава Тетяна Олександрівна, завідуюча бібліотекою гімназії № 59 імені О.М.Бойченка;

2. Рязанова Тетяна Ерастівна, бібліотекар спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 85;

3. Шмигирівська Надія Олексіївна, бібліотекар спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 110 імені К.Гапоненка;

4. Косенко Тетяна Миколаївна, бібліотекар школи І-ІІІ ступенів № 132;

5. Ямчук Аліна Василівна, бібліотекар школи І-ІІІ ступенів № 186;

6. Дементеєва Ніна Олексіївна, бібліотекар спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури № 260;

7. Кондратюк Людмила Володимирівна, бібліотекар спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури № 273;

8. Литвин Олена Іванівна, бібліотекар спеціальної школи І-ІІІ ступенів №9

Директор районного

науково-методичного центру                            Н.Чайковська

На жаль дисковий простір цієї сторінки закінчився. Щоб надалі слідкувати за новинами нашої бібліотеки, перейдіть, будь ласка, за посиланням:

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати